21 Şubat 2012 Salı

BSD Talk 212: Justin Sherill ve Dragonfly BSD Projesi

BSD Talk 212 yeni bölümünde Dragonfly BSD geliştiricilerinden olan Justin Sherill konuk oluyor. DragonFly BSD'nin yaklaşan sürümü olan 3.0 ve yenilikleri ile geliştirme süreci, Dragonfly BSD'nin yeni dosya sistemi olan Hammer'ın yeni sürümü olan 2.0 üzerine gerçekleştirilen röportajı aşağıdaki bağlantılardan indirip dinyebilirsiniz.

BSD Talk 211: DebGoodkin, Director of Operations, FreeBSD Foundation

BSD Talk 211 yeni bölümünde FreeBSD Foundation - FreeBSD Vakfı çalışanlarından Deb Goodkin konuk oluyor. Deb Goodkin'in FreeBSD ile nasıl tanıştığı ve Vakıf bünyesinde ki çalışmaları, FreeBSD Vakfı'nın 2011 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiği çalışmaları ele alınıyor.

BSD Talk 210: iXSystems'dan James Nixon Röportajı

BSD Talk 210 yeni bölümünde iXSystems çalışanlarından James Nixon ile 24 Aralık 2011 tarihinde Boston'da gerçekleştirilen LISA - Large Installation System Administration - Konferansı 2011'de yapılan söyleşiye yer veriliyor. Söyleşide görevi, iXsystem bünyesinde geliştirilen FreeNAS, TrueNAS ve PC-BSD ürünleri, geliştirme süreci, topluluk ilişkileri ve FreeNAS, TrueNAS gelecek sürümleri üzerine söyleşiyorlar.